Samonosná teleskopická brána

Asi jedinou nevýhodou samonosných brán je ich dĺžka, kedy je potrebné k prejazdovej šírke pripočítať 40-45% na vyvažovacie rameno, takže v konečnom dôsledku je pri prejazdovej šírke napr. 6000mm potrebný priestor pre odsunutie samonosnej brány až 8400mm.

Práve tento problém rieši teleskopická samonosná brána, ktorá pri rovnakej prejazdovej šírke 6000mm potrebuje priestor pre odsunutie len 5400mm, čo  je ešte o 600mm menej od prejazdovej šírky. Vďaka teleskopickému systému je dnes možné umiestniť samonosnú teleskopicku bránu do takých priestorov, kde v minulosti nebolo možné inštalovať ani posuvnú bránu s pojazdom po koľajničke.

Samonosná teleskopická brána je vhodným riešením do rezidenčnej ale i priemyselnej prevádzky.

porovnanie-stbs

Stavebná príprava pre montáž samonosnej teleskopickej brány

Stavebná príprava pre montáž samonosného teleskopického bránového systému je vizuálne totožná zo stavebnou prípravou pre montáž klasickej samonosnej brány, len základ pre montáž nosných vozíkov a stabilizačného portálu alebo stĺpa musí byť o 100-300mm širší v závislosti na konkrétnom technickom riešení.

schema-sbs-artkov_

Stavebná príprava spočíva v betónovom základe umiestnenom vedľa stavebného otvoru na strane, kam sa bude brána odsúvať pri otvorení. Dĺžka základu je daná dĺžkou vyvažovacieho ramena. Táto dĺžka sa prepočítava individuálne v závislosti na dĺžke a hmotnosti brány, preto nie je možné uvádzať nejaký všeobecne platný údaj. Rovnaké pravidlo platí aj pri šírke základu. Jeho celková hmotnosť slúži ako protizávažie brány, takže doporučujeme radšej mierne predimenzovať, než poddimenzovať! Stavebná príprava je súčasťou výrobnej dokumentácie, ktorá je zákazníkovi dodaná v dostatočnom predstihu.

Tabuľky pre výpočet rozhodujúcich parametrov samonosných brán.

Tabuľky sa vzťahujú k samonosným systémom renomovaného českého výrobcu CAIS
sbs
sbs_s
sbs_m
sbs_l

Bránová automatizácia

Samonosné teleskopické brány sú konštrukčne predurčené k automatizovanej prevádzke. Túto úlohu plnia kvalitné a preverené pohony zn. NICE.

robuskit
RobusKit je určený pre všetky posuvné koľajničkové, samonosné a teleskopické brány s hrebeňovým posuvným systémom. Štandardne je dodávaný v hmotnostných kategóriách od 400kg do 2500kg s bohatým príslušenstvom.